top of page

Piórem misjonarza

Pokój i Dobro! Witamy serdecznie na naszym blogu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Puerto Libertad w prowincji Misiones w Argentynie. Nasza strona internetowa powstaje w bólach.. Prosimy o cierpliwość, gdyż - jak można sobie wyobrazić - tworzenie stron nie jest naszym głównym zajęciem.

Dziś dodajemy nową kategorię do naszego blogu z informacjami z parafii w naszym pięknym polskim języku.


Nasi parafianie, wielu z nich pochodzenia paragwajskiego (Paragwajczycy sa potomkami indian Guaraní - na zdjęciu) mówią że język polski jest jak Guaraní... całkowicie niezrozumiały dla obcokrajowców i strasznie trudny. Jaki by nie był... jest nasz!

Zdajemy sobie sprawę z tego że z polskiej perspektywy niektóre informacje umieszczane w naszych ogłoszeniach są nieistotne, i że bardziej oczekuje się ciekawostek z życia misyjnego. Dlatego nie będziemy tłumaczyć wszystkich postów, a jedynie te, które moga okazać się interesujące. I w miarę możliwości będziemy sie starali umieszczać także artykuły opisujące realia naszego życia w Misiones.


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!!!


Na dobry początek umieszczamy kilka fotek z wiosek indian Guaraní, które znajdują się w naszej parafii.Młoda indianka Guarani z wioski Nueva Amanecer


39 visualizaciones0 comentarios

Entradas Recientes

Ver todo

תגובות


bottom of page