Dom dla Virginii


We współpracy z Franciszkańskim Sekretariatem misyjnym MUTIMA ruszył nowy projekt w naszej parafii. Pragniemy pomóc rodzinie Virginii w budowie domu.

Virginia należy do plemienia Indian Guaraní i mieszka w jednej z wiosek sąsiadującej z Puerto Libertad. Tak jak większość Indian w okolicy znajduje się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej i żyje na granicy nędzy.

Sytuację Virginii dodatkowo komplikuje fakt, że ma niepełnosprawną córkę, Zunildę, u której zdiagnozowano epilepsję i która wymaga ciągłej opieki. Nie wstaje z łóżka, nie mówi i nie potrafi jeść samodzielnie. Oprócz tego Virginia utrzymuje piątkę swoich dzieci i dwoje wnucząt.


Jesteśmy po rozmowach z burmistrzem naszego miasteczka, który zobowiązał się pomóc w zbudowaniu domu. Potrzebujemy zdobyć jedynie fundusze na zakup potrzebnych materiałów. W tym celu uruchomiliśmy zbiórkę na portalu pomagam.pl. Poniżej umieszczamy link, pod którym można dokonać wpłaty, przekazać informację o akcji swoim znajomym, oraz dowiedzieć się nieco więcej o sytuacji Virginii:


https://pomagam.pl/domdlavirginii


Można też wpłacać na ten cel bezpośrednio na konto Sekretariatu Misyjnego MUTIMA:


Franciszkański Sekretariat Misyjny MUTIMA

Bank Zachodni W.B.K S.A. oddział w Krakowie

75 1500 1142 1211 4003 4118 0000

z dopiskiem "Dom dla Virginii".

Za wszelką pomoc finansową oraz za pomoc w rozpropagowaniu naszej akcji składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!!

218 vistas0 comentarios
NOSOTROS

LA COMUNIDAD DE LOS FRANCISCANOS DE LA PROVINCIA DE LA INMACULADA CONCEPCIÓN DE LA SANTÍSIMA VIRGEN MARÍA DE CRACOVIA.
A CARGO DE LA PARROQUIA SAGRADO CORAZÓN DE JESÚS EN PUERTO LIBERTAD,
DIÓCESIS PUERTO IGUAZÚ.

DIRECCIÓN

c. Córdoba 326

3374 Puerto Libertad

Misiones, Argentina

tel. +54 3757 496 164

SECRETARÍA FRANCISCANA DE LAS MISIONES
MUTIMA.jpg