top of page

Dom dla Virginii


We współpracy z Franciszkańskim Sekretariatem misyjnym MUTIMA ruszył nowy projekt w naszej parafii. Pragniemy pomóc rodzinie Virginii w budowie domu.

Virginia należy do plemienia Indian Guaraní i mieszka w jednej z wiosek sąsiadującej z Puerto Libertad. Tak jak większość Indian w okolicy znajduje się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej i żyje na granicy nędzy.

Sytuację Virginii dodatkowo komplikuje fakt, że ma niepełnosprawną córkę, Zunildę, u której zdiagnozowano epilepsję i która wymaga ciągłej opieki. Nie wstaje z łóżka, nie mówi i nie potrafi jeść samodzielnie. Oprócz tego Virginia utrzymuje piątkę swoich dzieci i dwoje wnucząt.


Jesteśmy po rozmowach z burmistrzem naszego miasteczka, który zobowiązał się pomóc w zbudowaniu domu. Potrzebujemy zdobyć jedynie fundusze na zakup potrzebnych materiałów. W tym celu uruchomiliśmy zbiórkę na portalu pomagam.pl. Poniżej umieszczamy link, pod którym można dokonać wpłaty, przekazać informację o akcji swoim znajomym, oraz dowiedzieć się nieco więcej o sytuacji Virginii:Można też wpłacać na ten cel bezpośrednio na konto Sekretariatu Misyjnego MUTIMA:


Franciszkański Sekretariat Misyjny MUTIMA

Bank Zachodni W.B.K S.A. oddział w Krakowie

75 1500 1142 1211 4003 4118 0000

z dopiskiem "Dom dla Virginii".

Za wszelką pomoc finansową oraz za pomoc w rozpropagowaniu naszej akcji składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!!

221 visualizaciones0 comentarios

Entradas Recientes

Ver todo

Comments


bottom of page